Studiemateriaal en literatuur: verschil tussen versies
Uit BitcoinWiki.nl
(Tabel met meest gestemde podcasts gemaakt.) |
|||
| Regel 9: | Regel 9: | ||
|- | |- | ||
| De Bitcoin Standaard || Saifedean Ammous || 2018 || [https://cryptomaan.nl/products/de-bitcoin-standaard/?gclid=CjwKCAiAsaOBBhA4EiwAo0_AnAw9r-g6kk-xb0vmUPrWaT8qUVCsukuRSfjzetlQ26YwGXDwbYXkQhoCrt0QAvD_BwE Link] | | De Bitcoin Standaard || Saifedean Ammous || 2018 || [https://cryptomaan.nl/products/de-bitcoin-standaard/?gclid=CjwKCAiAsaOBBhA4EiwAo0_AnAw9r-g6kk-xb0vmUPrWaT8qUVCsukuRSfjzetlQ26YwGXDwbYXkQhoCrt0QAvD_BwE Link] | ||
|- | |||
| Het kleine Bitcoinboekje || Bitcoin Collective || 2019 || [https://konsensus.network/product/het-kleine-bitcoinboekje/ Link] | |||
|- | |- | ||
| Inventing Bitcoin || Jan Pritzker || 2019 || [https://www.bol.com/nl/p/inventing-bitcoin/9200000115116383/ Link] | | Inventing Bitcoin || Jan Pritzker || 2019 || [https://www.bol.com/nl/p/inventing-bitcoin/9200000115116383/ Link] | ||
Versie van 19 feb 2021 14:42
Er zijn verschillende manieren om over bitcoin te leren. Als je er niet uitkomt is er altijd de Nederlandse Bitcoincommunity om je te helpen.
Studiemateriaal/Literatuur
| Titel boek | Auteur | Jaar uitgave | Link |
|---|---|---|---|
| De Bitcoin Standaard | Saifedean Ammous | 2018 | Link |
| Het kleine Bitcoinboekje | Bitcoin Collective | 2019 | Link |
| Inventing Bitcoin | Jan Pritzker | 2019 | Link |
| Why Buy Bitcoin | Andy Edstrom | 2019 | Link |
| Thank god for Bitcoin | Jimmy Song | 2020 | Link |
| Grokking Bitcoin | Kalle Rosembaum | 2019 | Link |
| The Book of Satoshi | Phil Champaign | 2014 | B.o.S. |
| Titel boek | Auteur | Jaar uitgave | Link |
|---|---|---|---|
| The Price of Tomorrow | Jeff Booth | 2020 | Link |
| The Big Reset | Willem Middelkoop | 2013 | Link |
| Basic Economics | Thomas Sowell | 2014 | Link |
| Principles of Economics | Carl Menger | 2017 | Link |
| Fantoomgroei | Sander Heijne, Hendrik Noten | 2019 | Link |
| Economics in One Lesson | Henry Hazlitt | 2010 | Link |
| Capitalism and Freedom | Milton Friedman | 2002 | Link |
| Titel boek | Auteur | Jaar uitgave | Link |
|---|---|---|---|
| Antifragile | Nassim Nicholas Taleb | 2014 | Link |
| The Black Swan | Nassim Nicholas Taleb | 2010 | Link |
| Titel boek | Auteur | Jaar uitgave | Link |
|---|---|---|---|
| When Money Dies | Adam Fergusson | 2010 | Link |
| The Gulag Archipelago | Aleksandr Solhenitzyn | 2003 | Link |
| Titel boek | Auteur | Jaar uitgave | Link |
|---|---|---|---|
| The sovereign Individual | James Dale Davidson, Lord William Rees Mogg | 2020 | Link |
Podcasts
| Naam Poscast | Gepresenteerd door | Taal | Link |
|---|---|---|---|
| Beginnen met Bitcoin | Marnix | Nederlands | Link |
| Bitcoin Fundamentals | Preston Pysh | Engels | Link |
| De Bitcoin Show | Aaron, Boris en Jan-Willem | Nederlands | Link |
| Satoshi Radio | Bart Mol, Bert Slagter, Peter Slagter | Nederlands | Link |
| Stephan Livera Podcast | Stephan Livera | Engels | Link |
| Hup Bitcoin | Robin Heester en Wessel Simons | Nederlands | Link |
| BNR Cryptocast | Herbert Blankenstijn en Madelon Vos | Nederlands | Link |
| Bitcoin Audible | Guy Swan | Engels | Link |
| What Bitcoin Did | Peter McCormack | Engels | Link |
De Tien Geboden
De Tien Bitcoin Geboden:
- 'Not your keys, not your coins': als je zelf niet je private keys in beheer hebt, bezit je niet daadwerkelijk Bitcoin (maar een andere partij namens jou).
- Maak nooit kenbaar hoeveel je aan Bitcoin bezit. Aan niemand.
- Backup, backup, backup: zorg dat je 12/24 woorden niet kan kwijtraken
- Do your own research: leer zelf over Bitcoin. Leer van goede bronnen, zoals hierboven aangegeven.
- HODL, HODL, HODL: Koop Bitcoin en hou vast, ga niet traden
- Deel je private keys (12/24 woorden) met niemand, voer ze niet zomaar in op een computer.
- Niemand, ook Elon niet, geeft gratis Bitcoin weg! Trap niet in scams.
- Bekijk het grotere plaatje (economie, geld systeem).
- Het is nog steeds niet te laat om in te stappen
- De beste tijd om bitcoin te kopen was gisteren. De tweede-beste tijd is nu.
