Bewerken van Waar kan ik bitcoin uitgeven?
Uit BitcoinWiki.nl
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Je tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
Hieronder | Er zijn verschillende winkels waar je [[Bitcoin]] kan [[Bitcoin gebruiken#Uitgeven als betaalmiddel: .22Medium of exchange.22|gebruiken als betaalmiddel]]. | ||
Hieronder een '''incompleet overzicht''' van winkels waar je bitcoin kan uitgeven. Steeds vaker worden lighting betalingen geaccepteerd. Voor [[Lightning|lighting]] betalingen heb je een populaire wallets als [https://www.walletofsatoshi.com/ Wallet of Satoshi] of [https://phoenix.acinq.co/ Phoenix] nodig. Tevens kun je [[Betaalkaarten met bitcoin|Betaalkaarten]] gebruiken om in winkels je bitcoin uit te geven. | |||
=== Grote winkels === | === Grote winkels === | ||
Regel 11: | Regel 13: | ||
!Indirect | !Indirect | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://Amazon.nl Amazon.nl] | ||
| | |Algemeen | ||
| | | | ||
|Ja | |''indirect'' | ||
|Ja, via [[BitRefill]] | |||
|- | |||
|[https://www.debijenkorf.nl/ de Bijenkorf] | |||
|Algemeen | |||
| | | | ||
|''indirect'' | |||
|Ja, via [[BitRefill]] | |||
|- | |- | ||
|[https://www.boekstra.nl/ Boekstra] | |[https://www.boekstra.nl/ Boekstra] | ||
Regel 23: | Regel 31: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://Bol.com Bol.com] | ||
| | |Algemeen | ||
| | | | ||
|Ja | |''indirect'' | ||
|Ja, via [[BitRefill]] | |||
|- | |||
|[https://CoolBlue.nl CoolBlue] | |||
|Elektronica | |||
| | | | ||
|''indirect'' | |||
|Ja, via [[BitRefill]] | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://cryptomaan.nl/ CryptoMaan] | ||
| | |Hardware wallets | ||
| | |Ja | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.deonlinedrogist.nl/ De Online Drogist] | ||
| | |Drogist | ||
| | | | ||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |||
|[https://ikea.nl IKEA] | |||
|Wonen | |||
| | | | ||
|''indirect'' | |||
|Ja, via [[BitRefill]] | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://MediaMarkt.nl MediaMarkt] | ||
| | |Elektronica | ||
| | | | ||
|''indirect'' | |||
|Ja, via [[BitRefill]] | |||
|- | |||
|[https://miners.nl/ Miners.nl] | |||
|[[Mining]]-hardware | |||
|Ja | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://mullvad.net/nl/ Mullvad VPN] | ||
| | |VPN | ||
| | |Ja | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https://NameCheap.com NameCheap.com] | |||
|Domeinnamen | |||
|Ja | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
|[https://SiComputers.nl/ SiComputers] | |||
|Computeronderdelen | |||
|Ja | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
|[https://Steampowered.com Steam] | |||
|Gaming | |||
| | |||
| | |||
|Ja, via [https://SteamGamesBTC.com SteamGamesBTC] | |||
|- | |||
|[https://Thuisbezorgd.nl Thuisbezorgd.nl] | |||
|Eten bestellen | |||
|Ja | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://torguard.net/ TorGuard] | ||
| | |VPN | ||
|Ja | |||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.tradingview.com/ Tradingview] | ||
| | |Charting platform | ||
| | |||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.vvvnederland.nl/ VVV] | ||
| | |Bon | ||
| | | | ||
|''indirect'' | |''indirect'' | ||
|Ja, via [[BitRefill]] | |Ja, via [[BitRefill]] | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://Zalando.nl Zalando] | ||
| | |Kleding | ||
| | | | ||
|''indirect'' | |''indirect'' | ||
|Ja, via [[BitRefill]] | |Ja, via [[BitRefill]] | ||
|} | |||
=== Kleine winkels === | |||
''Klein = minder dan 500 verschillende artikelen, regionaal, of relatief onbekende naam'' | |||
{| class="wikitable" | |||
|+Kleinere winkels die Bitcoin (indirect) accepteren | |||
!Naam winkel | |||
!Soort | |||
!BTCmap | |||
!On-Chain | |||
!Lightning | |||
!Indirect | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://Bordspellenstore.nl/ Bordspellenstore] | ||
| | |Gezelschapsspellen | ||
| | | | ||
|[https://www.bordspellenstore.nl/betaalmethoden/ Ja] | |||
|[https:// | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://Bitcoinstickers.nl Bitcoinstickers.nl] | ||
| | |Bitcoinstickers | ||
| | |||
|Ja | |||
|Ja | |Ja | ||
| | | | ||
|- | |||
|[https://www.bitcoinstuffstore.com/ Bitcoinstuffstore.com] | |||
|Bitcoin merchandise | |||
| | |||
|Ja | |||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://bitcoindebuut.nl/ Bitcoin Debuut] | ||
| | |Bitcoin merchandise | ||
| | |||
|Ja | |||
|Ja | |Ja | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.storeofvalue.eu/nl Store of Value] | ||
| | |Bitcoin merchandise | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:4470421146 Node] | |||
| | | | ||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://brouwpunt.nl/ Brouwpunt] | ||
| | |Brouwspullen | ||
| | |||
|[https://brouwpunt.nl/cryptocurrency/ Ja] | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.goodgamenutrition.nl/ GoodGame Nutrition] | ||
| | |Supplementen | ||
| | | | ||
|[https://www. | |[https://www.goodgamenutrition.nl/apps/Help-Center#hc-shipping Ja] | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://kaartdirect.nl/ Kaartdirect] | ||
|Kadokaarten | |||
| | |||
|[https://kaartdirect.nl/ Ja] | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://kideo.store/ Kideo] | ||
| | |Kinderspullen | ||
| | |||
|[https://kideo.store/winkel/betalen/ Ja] | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.matrassen.nl/ Matrassen.nl] | ||
| | |Matrassen | ||
| | | | ||
|[https://www.matrassen.nl/faq/bezorgen-en-betalen/veilig-online-betalen.html Ja] | |||
|[https://www. | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.onlinetoko.eu/c-240728/betalen/ OnlineToko.eu] | ||
| | |Toko | ||
| | | | ||
|[https:// | |[https://www.onlinetoko.eu/c-240728/betalen/ Ja] | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://onlinevis.nl/ Online Vis] | ||
| | |Vis | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://privacyfirst.nl/ Privacy First] | ||
| | |Stichting | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.prijsbuster.nl/ Prijsbuster] | ||
| | |China dropship | ||
| | | | ||
| | |Ja | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://reageerbuiswinkel.nl/ Reageerbuiswinkel] | ||
| | |Reageerbuizen | ||
| | | | ||
| | |Ja | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |||
=== Alternatieve media === | |||
''Ondersteun de alternatieve media'' | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
!Naam media | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://deanderekrant.nl/overons De Andere Krant] | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.blckbx.tv/steun-blckbx BLCKBX] | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.cafeweltschmerz.nl/doneer-met-crypto/ Cafe Weltschmerz] | ||
| | |} | ||
=== Winkels per provincie === | |||
| | |||
| | Ondersteun de lokale ondernemers in je provincie. | ||
==== Friesland (Fryslân) ==== | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | |||
!BTCmap | |||
!On-Chain!!Lightning | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://www.comino.nl/ Comino]||Computers en onderhoud | ||
| | |De Wearen 20||Oudega (SWF) | ||
| | |[https://btcmap.org/merchant/node:2969120365 Node]||Ja||Ja | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://eelcogriep.nl/ Eelco Griep Praktijk voor Acupunctuur]||Shiatsu, Acupunctuur||Dr. Obe Postmastraat 1||Sneek | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2897262721 Node]|| Ja||Ja | |||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://bijonsindebrouwerij.nl/ In De Brouwerij]||Hotel, Restaurant, Grandcafe|| Zaailand 94||Leeuwarden | ||
| [https://btcmap.org/merchant/node:8818037514 Node]|| ||Ja | |||
|- | |- | ||
|[https://musykfabryk.nl/ Musykfabryk] | |||
|Zaalverhuur | |||
|[https://musykfabryk.nl/ Musykfabryk] | |||
|Zaalverhuur | |||
|Industrieweg 18-A | |Industrieweg 18-A | ||
|Heerenveen | |Heerenveen | ||
Regel 309: | Regel 297: | ||
| [https://www.royaalbelegd.nl/ Royaal Belegd]|| Brunchcafe|| Rienck Bockemakade 2|| Sneek | | [https://www.royaalbelegd.nl/ Royaal Belegd]|| Brunchcafe|| Rienck Bockemakade 2|| Sneek | ||
| [https://btcmap.org/merchant/node:2894552681 Node]|| ||Ja | | [https://btcmap.org/merchant/node:2894552681 Node]|| ||Ja | ||
|- | |- | ||
|[http://www.warkumserfskip.nl/ Museum Warkums Erfskip] | |[http://www.warkumserfskip.nl/ Museum Warkums Erfskip] | ||
Regel 328: | Regel 308: | ||
====Groningen==== | ====Groningen==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 346: | Regel 326: | ||
====Drenthe==== | ====Drenthe==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 364: | Regel 344: | ||
====Flevoland==== | ====Flevoland==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 393: | Regel 373: | ||
====Overijssel==== | ====Overijssel==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 542: | Regel 522: | ||
====Gelderland==== | ====Gelderland==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 1.150: | Regel 1.130: | ||
====Utrecht==== | ====Utrecht==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 1.256: | Regel 1.236: | ||
====Noord-Holland==== | ====Noord-Holland==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 1.266: | Regel 1.246: | ||
|Purmerend | |Purmerend | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:8954109987 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:8954109987 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.282: | Regel 1.254: | ||
|Amsterdam | |Amsterdam | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:10302255076 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:10302255076 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.298: | Regel 1.262: | ||
|Laren | |Laren | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2875420914 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2875420914 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.341: | Regel 1.297: | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
|[https:// | | [https://www.filmhuiscavia.nl/ Filmhuis Cavia]|| Filmhuis|| Van Hallstraat 52-I|| Amsterdam | ||
| | | Node|| Ja|| | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
|Amsterdam | |||
| | |||
| | |||
|Ja | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[https://www.cigo.nl/ Cigo] | |[https://www.cigo.nl/ Cigo] | ||
Regel 1.372: | Regel 1.307: | ||
| | | | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |||
| [https://www.copernicusbeer.xyz/ Copernicus Beer]|| Bierbrouwerij|| Eerste Weteringdwarsstraat 107|| Amsterdam | |||
| Node||Ja||Ja | |||
|- | |- | ||
|[https://www.palingshop.nl/ Dilvis] | |[https://www.palingshop.nl/ Dilvis] | ||
Regel 1.379: | Regel 1.317: | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2807406842 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2807406842 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
Regel 1.395: | Regel 1.325: | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2793354993 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2793354993 Node] | ||
| | | | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
Regel 1.418: | Regel 1.332: | ||
|Amsterdam | |Amsterdam | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:11364346871 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:11364346871 Node] | ||
| | | | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.443: | Regel 1.349: | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2715104253 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2715104253 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
Regel 1.469: | Regel 1.367: | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
|[https:// | |[https://kediri.com/ Kediri] | ||
| | |Toko | ||
| | |Linnaeuskade 2 | ||
|Amsterdam | |Amsterdam | ||
| | |Node | ||
|Ja | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[http://www.knipknapper.nl/ KnipKnapper] | |||
|[http://www.knipknapper.nl/ KnipKnapper] | |||
|Kapper | |Kapper | ||
|Jan Oldenburglaan 18 | |Jan Oldenburglaan 18 | ||
Regel 1.515: | Regel 1.397: | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2782193168 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2782193168 Node] | ||
| | | | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
Regel 1.538: | Regel 1.412: | ||
|Purmerend | |Purmerend | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2877536227 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2877536227 Node] | ||
|Ja | |||
|Ja | |||
|- | |||
|[https://www.osteopraktijk.nl/ Osteopraktijk.nl] | |||
|Osteopaat | |||
|Schellingwouderdijk 227 | |||
|Amsterdam | |||
|[https://btcmap.org/merchant/node:10561487796 Node] | |||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.549: | Regel 1.431: | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
|Neefjes Boomverzorging | |||
|Boomverzorger | |||
|Dorpsstraat 204 | |||
|Wervershoof | |||
|Neefjes Boomverzorging | |||
|Boomverzorger | |||
|Dorpsstraat 204 | |||
|Wervershoof | |||
|[https://btcmap.org/merchant/node:11289093887 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:11289093887 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.578: | Regel 1.444: | ||
|Wervershoof | |Wervershoof | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2811859342 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2811859342 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |- | ||
|[https://www.pedalperk.com/ Pedal Perk Cafe] | |[https://www.pedalperk.com/ Pedal Perk Cafe] | ||
|Mobiele | |Mobiele koffie catering | ||
|Westerpark | |Westerpark | ||
|Amsterdam | |Amsterdam | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:10114583450 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:10114583450 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.666: | Regel 1.492: | ||
|Haarlem | |Haarlem | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:2716043994 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:2716043994 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.690: | Regel 1.500: | ||
|Amsterdam | |Amsterdam | ||
|[https://btcmap.org/merchant/node:6841963175 Node] | |[https://btcmap.org/merchant/node:6841963175 Node] | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
Regel 1.711: | Regel 1.513: | ||
====Zuid-Holland==== | ====Zuid-Holland==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 1.977: | Regel 1.779: | ||
====Zeeland==== | ====Zeeland==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 2.099: | Regel 1.901: | ||
====Noord-Brabant==== | ====Noord-Brabant==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | ||
Regel 2.119: | Regel 1.921: | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |||
| [https://bredabusinesspark.nl/ Breda Business Park]|| Flexplekken|| Lijndonk 4|| Breda | |||
| Node||Ja||Ja | |||
|- | |- | ||
|[https://del-limone.nl/ Del Limone] | |[https://del-limone.nl/ Del Limone] | ||
Regel 2.255: | Regel 2.060: | ||
|Ja | |Ja | ||
|Ja | |Ja | ||
|- | |||
| [https://zambidado.nl/ Zambidado]|| ICT en webontwikkeling|| Rijpstraat 88|| Breda | |||
| Node|| Ja|| | |||
|} | |} | ||
====Limburg==== | ====Limburg==== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|+ | |+ | ||
|- | |- | ||
!Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats | !Naam bedrijf!!Soort!!Adres!!Plaats |